Skocz do zawartości
ecuhacked.pl

Dlaczego chip tuning kosztuje ?


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy zastanawia się dlaczego chip tuning kosztuje skoro można znaleźć milion tematów i odpowiedzi w intrenecie, a później zrobić samemu. 

Po pierwsze każda usługa w Polsce jest płatna, bo każdy musi żyć, drugim punktem jest fakt, że trzeba poświęcić x czasu na naukę gdzie jednym przychodzi to łatwiej drugim trudniej. No i punkt kulminacyjny to oprogramowanie, tak jak do sterowników z serii edc 15 jest dostępne za darmo udostępnione przez producenta to do nowszych wersji trzeba słono zapłacić. Seria edc 15 była używana w autach z lat 1998-2004.  Sam miałem mocne zderzenie z tym problemem. W passacie b5 fl 1.9 awx 2003 udało mi się bez problemu wyprogramować egr i podkręcić moc po 2 dniach czytania internetu. Z kolej w drugim aucie passat b6 1.9 bls nie udało mi się zrobić nic, ponieważ jest on na serii sterowników edc16. Po przeszperaniu całego internetu wiedziałem, że żeby coś zrobić w tym nowszym modelu trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych za program(cały czas mówię o programie do modyfikacji map), zgranie programu ze sterownika pokonałem podróbką z allegro za 30zł. Z kolej częstą polityką producentów oprogramowania jest to, że płacąc około 4 tyś zł za program możemy go użyć tylko 100 razy, a później trzeba kupić jeszcze raz. Inny producent oprogramowania, sprzedaje program, a później trzeba dokupić do każdego silnika dodatek obsługujący dane auto co też potęguje koszty. Nie wspominam już o programach dla profesjonalistów w których mamy wszystkie instrukcje i wszystkie auta łącznie z nowymi, tyle że to jest koszt od 30 tyś złotych w górę.  

 

Autor: ecuhacked.pl ©2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.